Карткові ігри для двох гравців – це чудовий спосіб провести час Чому б трохи не відпочити та не розважитись? Дехто ставиться до подібних розваг не дуже позитивно, адже має певні упередження щодо азартних ігор, але це не більше ніж звичайнісінькі стереотипи. Якщо мова йде про гру з друзями чи близькими та не на гроші, то нічого поганого в цьому немає. Головне – не грати в казино, адже, як відомо, воно завжди в виграші. Варто сказати, що різноманіття подібних ігор справді дуже велике. Є варіанти на будь-який смак. Є як те, що знайоме всім, наприклад, кожен знає правила гри «Дурень», а є й ті карткові ігри, про які чули далеко не всі. Давайте поговоримо про ігри в карти для двох. Для прикладу візьмемо як досить популярні, так і ті, які користуються меншою популярністю. Пропонуємо невеликий каталог, котрий дозволить нашвидку ознайомитися з цікавими варіантами.
1. «Бридж»
Якщо говорити про інтелектуальні карточні ігри для двох, то «Бридж» однозначно буде в цій категорії. Загалом саме в ній це, напевне, найбільш популярний варіант. Одразу варто сказати, що частіше всього в «Бридж» грають вчотирьох і правила розраховані саме на це, але є трохи спрощений варіант, котрий підійде і для двох. Якщо говорити про особливості та переваги саме цієї гри, то почати варто з того, що вона добре розвиває стратегічне і тактичне мислення. Також зверніть увагу, що новачку вона може здатися не дуже цікавою і постійно будуть виникати якісь питання. Окрім того, гравці-новачки майже завжди програють. Чому? Потрібні певні навички та досвід.
2. «Покер» («Техаський Холдем»)
Говорячи про «Покер», ми вирішили зупинитися саме на «Техаському Холдему». Чому, спитаєте ви? Саме такий варіант добре підходить як гра в карти для двох гравців. До речі, саме такий формат називають «хедз-ап» (Heads-Up). В рамках цього, використовуючи традиційну систему «Техаського Холдем», два гравці змагаються один проти одного. Гарний варіант для новачків. Тут багато що залежить як від удачі, так і від навичок блефу, котрі можна потренувати саме вдвох. При цьому буде цікаво це й для гравців з досвідом. Це гра на основі ставок, а це додає азарту. Найзручніше використовувати для цього фішки.
3. «Рамі»
Метою гри є складання певних комбінацій з карт, таких як послідовності або набори карт одного значення. Варто зазначити, існують різні варіації «Рамі», деякі з яких чудово підходять для гри вдвох. Гра має кілька особливостей: вона розвиває логічне мислення, оскільки гравець має продумувати комбінації, підходить для будь-якого рівня підготовки, а правила легко вивчити, і сам процес не забирає багато часу. Гарний варіант, якщо шукаєте веселі карткові ігри для двох.
4. «Канаста»
По суті, це одна з різновидностей попередньої гри. Тут теж треба зібрати певні комбінації. За це нараховуються очки. Важливий нюанс – для «Канасти» потрібно дві колоди. Тут теж треба думати, а також важливо бути уважним. Цікаве рішення для тих, хто вже грав багато в що і хочеться чогось нового. Навчитися можна досить швидко і це також є плюсом.
5. «Голландська партія»
Не дуже популярна, але при цьому цікава. Якщо ви шукаєте ігри карточні на два гравці, які мало кому відомі, то спробуйте. Особливість – поєднання логіки та азарту. Суть ігрового процесу полягає в тому, що треба якнайшвидше позбутися своїх карт, дотримуючись спеціального розкладу. Партія швидка. Правила не складні.
6. «Уно»
Це один із найкращих варіантів для 2 гравців. Гра добре підходить як для пар, так і для компанії, оскільки правила легко адаптуються під будь-яку кількість учасників. Завдання – швидше за суперника позбутися всіх карт. Правила прості й зрозумілі, тому грати можна навіть з дітьми.
7. «Маджонг»
Багато хто, коли чує назву «Маджонг», одразу думає про настільну гру з фішками. Це правильно. Тоді чому ж ця назва представлена в нашій добірці? Є й карткова версія. Про неї й під мова. Вона ідеально підходить для двох. Завдання – зібрати певні комбінації з карт, що вимагає уважності та стратегії. Хоча картковий варіант і менш популярний ніж варіант з фішками, але спробувати все одно варто. Як знати, можливо, вам сподобається навіть більше.
8. «Дурень»
Це справжня класика. Якщо говорити про пострадянський простір, то тут її знають всі. Годиться як для 2 людей, так і для компанії. Проста й швидка в освоєнні. Має кілька різновидів, таких як «перевідний» і «підкидний», які додають грі різноманітності. В процесі важливо позбутися своїх карт, побивши карти противника, або віддавши їх йому.
Висновок
Азартних розваг з картами, як бачимо, є чимало. У цій добірці було представлено лише 8 з них. Насправді їх набагато більше. Коли хочеться якось розважитися, то це чудовий спосіб. Рекомендуємо спробувати кожну з наведених вище ігор. Так ви зможете обрати те, що сподобається вам більше за все.