Нарди вважаються популярною грою. Існують у двох видах, а саме короткі та довгі типи. Беручи до уваги статистику західних країн, то більш популярним являється тип нард. Саме вони розігруються у більшості турнірів, являються основою для гри онлайн.
Найголовніша відмінність між короткими та довгими нардами, полягає у початковому розташуванні гральних шашок на дошці. Також відмінності полягають в розіграші шашок, що були биті.
Щоб почати гру, кожному гравцеві потрібно кинути гральний кубик. Кидок повинен визначити, хто перший почне ходити. За якими числами буде здійснено хід. Інколи випадають однакові числа. Тоді кидають, доки не значення не стануть різними.
Після цього, щоб зробити хід, кожен з учасників мають кинути обидва кубики. Загальне число визначає, на скільки саме пунктів гравець може пройти вперед. Фішки мають рухатися від пунктів з високим значенням до тих пунктів з більш низьким значенням.
У чому полягає головна мета гри у нарди?
У кожної гри існує мета, до якої гравці повинні прийти. У коротких мета гри являється такою ж, як і в довгих. Потрібно зняти всі фішки з дошки, по черзі переводячи їх між пунктами у дім. Партію виграє той, хто перший зможе вивести всі фішки з гри. Але для того, щоб більш чітко розмежувати варіанти, варто відзначити головні правила гри у короткий тип нардів.
- Під час гри, фішки мають змогу заповнювати тільки у відкритому пункті. Тобто пункт не зайнятий двома чи більше фішками, які належать супернику;
- Числа, що випадають на обох кубиках, здатні зумовлювати окремі ходи. Наприклад, у гравця випали так числа як 3 і 5. Тоді гравець може ходити однією з фішок на всі три пункти. Іншою фішкою може ходити на на п’ять, чи одразу на всі вісім пунктів;
- Граєте у короткі нарди, тоді при двох однакових числах на кубиках, дубль числа грають два рази. Якщо отримуєте 4 і 4, гравець може зробити чотири ходи по чотири очка. Фішки можна переставляти в інших комбінаціях, як гравець того забажає;
- Гравець повинен ходити тими двома числами, які випали. Або чотирма, у тому випадку, якщо випав дубль. При умові потрібно зіграти одним числом, гравець має обрати тільки одне, зіграти цим числом. Якщо зіграти варто окремо, а не двома одразу, тоді доведеться зробити наступний хід. Буває гравець не має можливості зробити хід. У такому випадку пропускає. Випав дубль, але без можливості обіграти всі чотири ходи, тоді робляться ті ходи, які можливі наразі.
Під час гри у такий вид нардів, момент, де тільки одна шашка, називається блот. Хід суперника зупиняється саме зараз, тоді блот можна вважати побитим, закритим. Тоді можна зрозуміти, що для забезпечення захисту фішок, потрібно ставити їх у подвійному варіанті, а не одинично. Зробити це можна у тому випадку, якщо дозволяє ситуація, яка склалася. Чи є можливість поставити дві шашки на одному напрямку, повинен визначити кидок.
Продовжуємо розглядати правила гри у короткі нарди
Правила у такий тип гри являються досить простими. Щоб вже точно знати всі нюанси, потрібно знати до уваги наступне:
- Супротивник не зуміє побити фішки, якщо вони здвоєні. Чи зайняти даний пункт своєю шашкою. Кубик надає змогу піти той напрямок, який зайнятий більше ніж однією фішкою, тоді шашка не може ходити;
- Проте коли шість полів, які знаходяться попереду, зайняті одразу кількома фігурками суперника, тоді ситуація являється наче замкненою, здатна рухатися тільки тоді, коли звільниться один із полів;
- Неможливо побити противника, зробити переміщення ходом, щоб вона змогла розміститися та стати подвоєною. Але можна побити і перекрити власну використовуючи іншу;
- На барі знаходяться шашки, тоді той гравець, кому вони належать, має завести їх у дім того, проти кого грає. Тоді стає у гру саме на той пункт, який може дорівнювати значенню, яке і випало у гравця.
- Немає можливості повернутися у гру, тоді вони попросту зникають. Все це має певні особливості та відмінні риси. Гра у короткі нарди не являється складною, подібну азартну розвагу цінують в усьому світі. Ще важливо і те, що правила легко запам’ятати.
Граючи вдома, це можна перетворити на захопливу розвагу для всієї родини чи у колі друзів. Але багато хто надає перевагу грі на реальні ставки, які здатні приносити виграші.
Нарди у вигляді подарунку
Цікавим фактом являється те, що колись, у давні часи, нарди та шашки представлялися дорогим подарунком. Який був доступний тільки багатим людям. Дошки та шашки виготовлялися з дерева, каменю. Самі ж гральні кубики могли вирізатися з кісток, каменю, інколи ліпили із глини.
Цікаво і те, що гра носила містичний характер. Хід фішок могли навіть передбачати майбутнє. Поле для гри означало небо, те, як рухалися фішки, символізували хід зірок. На кожній половині дошки були присутні дванадцять позначок, що означали дванадцять місяців.
Також завдяки нардам могли вирішуватися суперечки. Це, до речі, причина, чому у грі немає можливості нічиєї. Спершу грати у нарди могли тільки представники аристократії, але, на щастя, сьогодні, цікава та захоплива гра доступна для всіх бажаючих.
Під час ставок, багато що залежить від прихильності фортуни. Ніколи неможливо передбачити які числа випадуть у результаті. Але у будь-якому разі все це дуже цікаво та дозволяє практикуватися в уміннях гри.