Бридж являється інтелектуальною картярською грою, в якій мають змогу взяти участь двоє чи більше гравців. У сучасній ігровій сфері можна виділити два варіанти бриджу. Це може бути аматорський (робберний) та спортивний.
Якщо грати у бридж, тоді можна досягнути наступних результатів:
- Розвивати здатність мислити логічне;
- Набути кращих комунікативних навичок;
- Швидше приймати рішення, коли стоїть складне завдання.
Іншими словами, це досить цікава та захоплююча гра, яка має достатньо прихильників в усьому світі. Має свою власну історію, цікаві факти та все інше, що відрізняє бридж від інших азартних розваг. З чого все починалося? Розглянемо цікаві факти, пов’язані з історією карткової гри.
Історія бриджу – з чого все починалося?
Історія бриджу досить цікава. Гра переживала злети та падіння. Грати у карти, частіше за все, вдавалося тільки вищим ланкам суспільства. Проте траплялося і так, що за карти могли покарати за законом.
Говорячи про бридж, то якщо взяти до уваги найпоширенішу версію, то назва прийшла від гри «бірюч». Це так звані посланці які проводили вільний час за даною грою. Яка, в принципі являлася пращуром сучасної версії бриджу. Можливо, про цю гру дізналися іноземці та вирішили змінити на більш звичну для них. Саме від того і пішла назва «бридж», бо так зручніше говорити за кордоном.
Офіційним часом появи бриджу та поширенню в усьому світі сучасної версії бриджу вважається 1925 рік, тобто вже двадцяте сторіччя. З цього можна зробити висновок, що гра досить молода, якщо порівнювати з тими, що нараховують тисячоліття.
Цікаві факти стосовно гри
Оскільки гра у бридж являється досить сучасною грою, то й факти більше пов’язані з сучасним світом. Сказати про бридж можна наступне:
- У сучасному суспільстві бридж являється популярною грою у карти. Грати в цю гру може кожен охочий;
- Цікаво те, що у військових академіях країн НАТО бридж обов’язково викладається. Також карткова гра являється навчальною дисципліною у деяких інших європейських країнах, серед яких Франція, Польща;
- Деякі вищі навчальні заклади навчають правилам бриджу тих, хто вчиться на дипломата.
Сьогодні в Європі проводять чемпіонати з бриджу серед школярів. В Амстердамі проводяться семінари вчителів даної картярської гри. До того ж бридж являється видом спорту, який присутній на олімпійських іграх.
Види та форму бриджу
Як вже було сказане вище, бридж може бути двох видів. Розглянемо кожен з них:
- Аматорський вид бриджу. Гра проходить на одному столі. Пара гравців повинна виграти два гейми за допомоги однієї здачі карт. Чи це можна зробити поступово підсумовуючи декілька карт. Щодо результату, то він залежить від того, як здали попередньо. Такий вид бриджу одночасно інтелектуальна гра та комерційна;
- Спортивний вид бриджу. Така азартна гра проходить не за одним столом. Коли ставлять, як мінімум, ще один стіл, розігруються аналогічні задачі, як і за попереднім столом. Виграш отримує та пара, яка отримує більш високий результат за інших пар з усіх столів, що беруть участь у змаганні. Спортивний бридж відрізняється від аматорського тим, що у цьому випадку на результат не впливають попередні здачі. Важливість розумової діяльності переплітається з отриманням адреналіну та азарту.
Бридж являється картярською парною грою. Тому кількість складу повинна поділятися на парні числа. Тобто, два гравці, чотири гравці, шість, вісім та інше. Найбільш оптимальним варіантом якщо брати до уваги віртуальну версію казино являється гра на чотири-шість гравців.
Віртуальна версія дозволяє грати на гаджетах, використовуючи режим реального часу. Разом з тим, багато хто ще надає перевагу традиційній грі у бридж.
Бридж являється можливістю цікаво провести час. І цей спосіб буде популярним ще довгі роки поспіль. Якщо є бажання, то освоїти гру у бридж нескладно, але у цій грі можна з легкістю показати власні аналітичні здібності, отримавши масу вражень та позитивних емоцій.
Правила гри у бридж
Розглянувши історію картярської гри та цікаві факти, не можна оминути і правила, які дозволяють насолодитися процесом. І разом з тим розраховувати на перемогу.
Отже, правила гри у бридж наступні:
- За одним столом збирається чотири учасники. Ті, хто сидить навпроти, являються партнерами;
- Традиційно гравців називають так само як сторони світу, себто Північ, Схід, Захід, Південь. Тобто пара Північ-Південь грають проти пари Схід-Захід;
- Під час гри у бридж використовують стандартну колоду в які знаходиться 52 карти. Кожна роздача у грі, складається з процесу торгівлі та розіграшу. Гравці повинні зробити заявку та грати картами по черзі. Виконується хід по годинниковій стрілці.
Задача гри полягає у тому, що кожна пара гравців повинна набрати максимальну кількість очок, виграючи хабарі. Тобто гра починається з того, що роздають карти. Далі йде торгівля та розіграш, а завершується все тим, що підраховуються отримані бали.
Якщо гра у бридж любительська, тоді правила можуть змінюватися, як гравці вважатимуть за потрібне. Отримані бали можуть підраховуватися не так, як велить стандарт. Результат може залежати від того, як повезе гравцям. У спортивному бриджі, результат залежить вже більше від чітко встановленої тактики, уміння продумувати кроки наперед.
Гра у бридж, то завжди цікаво, у чому можна переконатися, як тільки спробуєте власні сили у першій партії. Не втрачайте нагоди продемонструвати власні аналітичні здібності.