Дурень – одна з найпопулярніших карткових ігор. Він зʼявився на початку ХVIII століття в армії Російської імперії. Популярності набув протягом Російсько-французької війни (1812). Після Жовтневої революції дурень став найпопулярнішою картярською грою у Радянському союзі.
Існують турніри і чемпіонати, в яких найкращі картярі визначають найсильнішу стратегію. Професіонали дають новачкам багато різних порад. У чомусь вони відрізняються, а в чомусь – сходяться. Та одна залишається незмінною – запамʼятовувати карти.
Переможних стратегій без «холодного» розрахунку немає. Він закріпився на базовому рівні. Є люди, яким важко рахувати карти. Їм слід памʼятати, що на шляху до професіоналізму всі зазнавали труднощів. Знаючи техніку й регулярно тренуючись, можна зробити запамʼятовування своєю таємною сильною стороною.
Крок 1. Підготовка
Дурень розвиває тактику й інтуїцію. Але щоб грати у нього, потрібно спершу мати хорошу памʼять. Спеціалісти з саморозвитку, нутриціологи радять для цього вести здоровий спосіб життя, а також додатково тренуватись.
• Правильно харчуйтеся. Здорове харчування обовʼязкове для покращення роботи мозку. Жирна риба (лосось, оселедець, сардини) містить мегакорисну Омега-3. Зелені овочі, помідори, волоський горіх, чорниця покращують памʼять і роблять мозок активнішим.
• Висипайтеся. Без достатнього здорового сну нервові звʼязки у нашій голові руйнуються. Для дорослого потрібно спати 7-9 годин на добу.
• Судоку. Японська головоломка, яку радять усі спеціалісти. Розвʼязування таких задач покращує памʼять, а також логічне мислення.
• Розвиваючі вправи. Нумізмат, зоряне небо, розташування предметів – ігри, які на пряму допоможуть у розвитку. В інтернеті є багато прикладів таких завдань.
Крок 2. Теорія
Існує 2 методи запамʼятовування. Кожен з них підвищує рівень гри. Перший спосіб допоможе іграм з видом карт, а другий – в усіх інших. Варто зазначити, що вони розраховані на колоду з 52 штук.
Метод 1. Від 2 до туза є 13 видів карт по 4 масті. Не варто запамʼятовувати всі, що вийшли чи залишились у грі. Середнє число тринадцяти – 7. Спочатку треба тримати в себе в голові ті, що вийшли, а потім ті, що лишились. Таким чином процес полегшиться у два рази.
Примітки:
• Карти на руках не потрібно враховувати. Ви й так бачите їх перед очима.
• Козир – дуже важлива складова дурня. Кількість треків треба знати, а ще краще знати, які саме трекові карти залишились.
• Грання із колодою з 36 штук – легше. Достатньо запамʼятовувати лише 3-4 карти.
• На початках можна запамʼятовувати лише одну масть, наприклад, козир або черву. Потім можна підвищувати навантаження. Якщо вам важко, просто рахуйте кількість вибувших карт кожного виду.
• «Туз піка» – 7, «король черва» – 11, «трефова десятка» – аж 15 символів! 10♠ – всього 2. Головний закон ефективного запамʼятовування – скорочувати кількість матеріалу. Це можна робити на прикладі, наведеному раніше.
Метод 2. Цей спосіб доповнює перший. Ви будете краще рахувати, маючи досвід. Поділіть колоду на частинки. Наприклад, менше 6, від 6 до 10, більше 10. Старайтеся памʼятати кількість, яка залишилася у кожній групі. З часом ускладнюйте собі завдання.
Поради:
• Груп поділу є безліч. Якщо у вас погана памʼять, спочатку рахуйте вибувши тузи чи королі окремо або разом. Підвищити планку можна, додаючи до них дам, валетів. Отже, найбільше допоможе знання високих карт.
• Цей метод не варто сто відсотково застосовувати з малими колодами (32 чи 36 карт)
Крок 3. Практика
Потрібно себе налаштувати на перемогу. Правильний настрій – запорука успіху.
Хвилювання – це фактор, який може як допомогти, так і нашкодити. Навчіться заспокоювати себе. Взагалі стрес не є чимось дуже поганим. Під час нього швидше катається кров по організму, і відповідно вона доходить до мозку. Головне – не давати емоціям заволодіти.
Не здавайтеся! Потенціал людського мозку – безмежний. Наполегливими тренуваннями можна досягти будь-чого.
Щоб отримати мотивацію, слід полюбити те, що робите. Інакше від тренувань не буде користі.
Закінчення
Роберт Кійосакі у своїй книзі «Багатий тато – бідний тато» писав, що основна причина провалу людей – вимкнення мозку, коли не треба. І це стосується людей усіх вікових категорій і професійних груп. Щоб стати найкращим, ви мусите не допускати це.