Певне, у дитинстві неодноразово говорили, що комп’ютерні ігри являються марною тратою часу. Мало хто міг уявити, що відеоігри через деякий час стануть офіційним видом спорту, приносячи гроші не тільки тим, хто їх створює, але і тим, хто проводить час за грою. На сьогодні, тисячі людей непогано заробляють на життя, будуючи кар’єру, завдяки тому, що грають у комп’ютерні ігри.
Що потрібно для того, щоб стати кіберспортсменом? Для цього доведеться звернути увагу на основні моменти, на окремі деталі. Розглянемо, що узагалі собою представляє кіберспорт.
Кіберспорт – змагання яке ведеться з відеоіграми. Відмінність від звичайної гри полягає у тому, що за ходом подій стежать уболівальники. Аудиторія прихильників кіберспорту постійно збільшується, нараховується мільйонами. По статистиці тільки в Україні прихильники досягають відмітки у 1.3 мільйони. Із них майже півмільйона являються відданими фанатами, які постійно стежать за грою улюблених учасників та команд.
Починаючи з вересня 2020 року кіберспорт в Україні стало офіційним видом спорту. Даний факт беззаперечно впливає на те, що дана індустрія розвивається, а кількість гравців зростає. Гра у відеоігри вже не являється звичайним нішевим захопленням. Це справжні змагання, які можна поставити на одну планку з футболом та тенісом.
В умовах сучасності кожен має змогу стати кіберспортсменом, представляючи країну на змаганнях. Те, що кіберспорт визнали офіційним, сприяло тому, що виникли турніри, які проводяться в Україні. Аудиторія також збільшується, що говорить про популярність та затребуваність такого виду спорту.
Особливості професійного кіберспортсмена
Плануєте стати професійним кіберспортсменом? Тоді варто, для початку, дізнатися, що собою представляє така зайнятість. Професійні кіберспортсмени, зазвичай, ті гравці, що здатні заробляти на турнірах та відеоіграх. Для того, щоб почати змагатися, нічого складного робити не доведеться. Достатньо завантажити клієнт гри та запустити потрібний режим.
Але для того, щоб стати дійсно професійним кіберспортсменом, потрібно брати участь у турнірах, які транслюються на велику кількість аудиторії.
Щоб отримати статус професіоналів, гравці повинні потрапити до складу відомих кіберспортивних команд чи організацій. Підписується контракт з організацією, яка надає спортсмену наступні можливості:
- Наявність регулярної грошової компенсації (деякі навіть називають це зарплатою);
- Умови, що дозволяють тренуватися вдома та на виїзді. Коли йдеться про виїзні тренування у складі команди, то це називається буткемпами;
- Під час виїзних змагань гарантується супровід та підтримка;
- Також не забувають про послуги спеціалістів. Тобто, послуги психологів, тренерів та інше. Постійна гра у відеоігри несуть навантаження, тому гравці повинні отримувати підтримку фахівців.
У відповідь кіберспортсмен зобов’язується під час виступу носити уніформу команди. Також брати участь у регулярних медіаактивностях. По суті, тут все так, як і в інших видах спорту, обов’язки виконуються з обох сторін.
Важливим моментом являється те, що вік гравця у сфері кіберспорту не являється важливим чинником, як в іншому спорті. Деяким спортсменам вже за тридцять років і це не заважає їм грати та вигравати значні гроші. Після того, як гравець завершує діяльність у кіберспорті, все одно може, при бажанні, залишитися у геймінгу. Працювати стримером чи ігровим аналітиком.
Говорячи про призові фонди, то в деяких випадках, цифри неймовірні. Не так давно, міжнародне змагання мало загальний приз у сорок мільйонів доларів.
Як стати кіберспортсменом – покрокові рекомендації
Розглядаючи як стати професійним кіберспортсменом, то варто зазначити, що це непросто. Для цього знадобиться мати високий рівень дисципліни, бажання перемагати та просто любити грати. Шлях до мети може відрізнятися, в залежності від гри. Якщо це командна гра, то потрібно знайти, з ким змагатися. Щоб розпочати індивідуальну гру, тоді достатньо знайти просто хороших партнерів для регулярного тренування.
Отже, для того, щоб розпочати власний шлях до підкорення світу кіберспорту, потрібно взяти до уваги наступне:
- В першу чергу знадобиться облаштувати ігрове місце. Потрібно поставити стіл та стілець, забезпечити планшет, ПК чи консоль. Техніка для гри має відрізнятися надійністю та зручністю. Не так важливо, наскільки техніка дорога, важливо, щоб виконувала те, що від неї вимагається;
- Потрібно вибрати дисципліну. Йдеться про будь-яку гру, яка може бути в основі турнірів та майбутніх змагань. Жанри існують різні жанри та типи, в залежності від уподобань гравця;
- Бажаєте грати індивідуально чи у команді. У кіберспорті ігри прийнято умовно ділити на командні та одиночні. Це надає змогу підібрати те, що подобається та відповідає характеру кіберспортсмена.
Після того, як все облаштували і зробили як потрібно, пора приступати до тренувань. Якщо прагнете досягнути високих результатів, то тут буде мало просто проводити час за грою. Доведеться постійно вдосконалюватися, оскільки гравцю будуть протистояти професіонали.
До тренування кіберспортсмени, як правило, підходять ще у тому плані, що постійно переглядають минулі матчі, працюючи над помилками. Потрібно налаштуватися на те, що з перших днів не вийде стати професійним гравцем. Доведеться витратити досить часу, щоб досягнути поставленої мети.
Неабияку роль грає хист гравця, бо талант завжди був важливим. Але ще більше значення мають наполегливі тренування, готовність йти до переможного кінця. Частіше за все, коли професіоналів запитують, у чому секрет їх успіху, вони відповідають, то просто багато тренувалися. Стверджується, що на це може піти понад тисячу годин.
Скільки може заробити кіберспортсмен?
Це дуже цікавий момент, бо професійними кіберспортсменами стають не тільки заради любові до відеоігор. Гравці прагнуть заробляти на власних захопленнях, витрачаючи на це час, власні сили та проявляючи наполегливість.
Заробіток кіберспортсменів може залежати від різних факторів. Залежати від кількості турнірів, рівню призових, інтересу до дисципліни від організації. Також має значення наскільки популярний гравець, чи зумів він вже завоювати авторитет у світі гемблінгу.
Основними, але не єдиними джерелами доходу професійних гравців являються грошові призи, які ті отримують, а також зарплати. У цьогорічному кіберспортивному турнірі WePlay AniMajor призовий фонд мав півмільйона доларів, з яких двісті тисяч припадало команді, яка завоювала перше місце. Навіть після того, як ця сума поділена на всіх у команді, кожен отримав значні гроші. До того ж такі кошти вони заробили за кілька днів, то ж це прекрасне досягнення.
Для отримання зарплатні, гравцям доведеться бути частиною компанії з кіберспорту. Сам же діапазон виплат щомісяця являється широким. Це може починатися від кількох сотень і до десятків тисяч доларів на місяць.
Поставивши мету стати кіберспортсменом, можна досягнути дійсно високих результатів, бо тут багато чого залежить від самого гравця. Його прагнення стати професіоналом в ігровій сфері.