Сюжет даної гри відомий усім. Мабуть, немає людей, які не знають, що таке Мафія. Мешканці знесиленого міста починають супротив злочинцям, які не дають змогу нормально жити, а у відповідь вони розпочинають війну до повного усунення мирного населення.
Мафія – це покрокова, психологічна та інтелектуальна гра з декількома ролями, яка має жанр детектива.
Як з’явилась гра «Мафія»?
З’явилася дана гра за часів Радянського Союзу у 1986 році. Винайшов її студент МДУ, який навчався на факультеті психології та викладав цей предмет для старшокурсників. У віці 19 років Дмитро Давидов забажав створити для юнаків більш цікаві лекції й почав вигадувати для своїх учнів заняття з практики.
Одного разу він домовився з двома студентами з групи про таємну тему, яку вони повинні були обговорювати на заняттях. Задача інших учнів полягала в тому, щоб здогадатись, яка тема буде на лекції. У ході дискусії стало відомо, що всім цікаво не тільки про тему, а й хто у змові. Саме ця ідея й лягла в основу гри «Мафія».
Перші гравці в «Мафію»
Перші гравці – це студенти Давидова. Згодом гра стала дуже популярною серед гуртожитку цього університету, а тоді він вважався одним з найбільших у Москві, а кількість її шанувальників почала шалено збільшуватись.
Як «Мафія» почала поширюватись в інших країнах?
У 1990 році Д. Давидов почав викладати свої лекції студентам з інших країн й також пропонував зіграти. Далі вона почала поширюватись без викладача. Відомою гра стала завдяки своїй простоті, не треба було купляти додаткове приладдя, а в гру міг грати кожен, достатньо було тільки колоди карт.
«Мафія» стала популярною у всьому світі та розширилась протягом 90 років. За цей час, правила гри поступово змінювались, поєднували деякі вимоги та виходили різні модифікації. Завдяки появі нових ролей, гра стала набагато цікавішою. Більш за все гравці бажали отримати роль шерифа або комісара. Тому що вони могли дізнатись правду про кожного учасника гри. Існує багато версій «Мафії» з різними функціями та цікавими ролями (сержант, лікар, грабіжник, проститутка).
З 1990 року захопливу гру стали підтримувати у Норвегії, Франції, США, Іспанії, Німеччині та навіть у Китаї. Почали з’являтись спеціальні заклади де відбувалась гра, а потім їх почали називати «Маф-клубами». А з розвитком технологій після 2000 років, у «Мафію» почали грати онлайн.
Таке інтелектуальне й творче змагання, почали використовувати у великих корпораціях різного виду бізнесу у якості професійного тренінгу.
У 2010 році «Мафія» вийшла на міжнародний офіційний рівень. Було створено світовий турнір для гри. Чемпіонати стали проводити спільно, а не окремо у кожні країні. Протягом сезону гравці могли накопичувати бали та вступити у головний спаринг, який проходив раз на рік. При проходженні вирішального етапу, гравці мали змогу отримати звання «Магістр гри». Під час коронавірусу такі турніри заборонили проводити, що посприяло розвиненню гри на багатьох платформах в інтернеті.
Основні правила класичної гри
У класичну «Мафію» грають найчастіше. Її правила запровадили на початку 2000 років та вони практично не змінились.
Грають від 8 до 10 учасників, яких поділяють на команди випадково. Гравці, які отримали червоні карти стають мирними жителями, їх повинно бути 7 осіб. Один з них становиться шерифом, а інші три чорні – головні злочинці.
Заздалегідь готуються комфортні місця за столом для учасників, всі по черзі витягують карти, надягають маски та заплющують очі. Під команду ведучого, злочинці прокидаються, можуть побачити один одного та спланувати свою гру проти жителів за допомогою жестів.
- День. Всі розплющують очі та починають дискусію. В кожного є хвилина, щоб сказати доводи у свій бік та пояснити, якого члена гри вважають мафією. Потім починається голосування. Людина, яка набирає більше всіх балів вибуває з гри, а якщо їх двоє з однаковою кількістю, то кожному надається час на вирішальну промову.
- Ніч. Все місто спить. По черзі можуть прокинутись голова мафії та шериф. Перший шукає шерифа серед мешканців, а інший може перевірити колір карт всіх учасників гри. Уночі мафія може зробити постріл, він вважається вдалим, якщо всі троє гравців влучили в один й той номер. В іншому випадку спроба не зараховуються.
- Ранок. Суддя оголошую номера вбитих гравців, якщо такі є і знову починається день.
- Гра триває доти поки не вийдуть усі три злочинці, в такому випадку мирне населення перемагає. А мафія здобуває перемогу, коли червоних з чорними залишилось три на три, два на два або один чорний та червоний.
Ведучі гри уважно слідкують за дотриманням правил, якщо помічена надмірна жестикуляція, відкрити очі або сказане слово вголос, коли це не дозволено робиться зауваження. Після отримання четвертого застереження гравець залишає стіл.
«Мафія» допомагає інтенсивно розвивати цілий ряд різноманітних навичок. Комунікативність, ораторська майстерність, логічне мислення, хороша пам’ять, проведення в розумі математичних розрахунків, інтуїція — в процесі всі ці здібності працюють на повну потужність, адже без них не перемогти.
Цікаві факти про гру, які мало кому відомі
«Мафію» у Китаї використовують проти лікування лудоманії. Завдяки азарту, реальної гри та за діяння багатьох психологічних факторів людині легше відмовитись від залежності. А ось у США за її допомогою перевиховують складних підлітків.
У світі існує два види ігор. Це змагання та перевтілення (шоу). «Мафія» унікальна, вона поєднує одразу маскарад та боротьбу за існування.
У фільмів «Вовк-Одиначка» та «Гра у Вбивство» сюжет використовується на основі мафії.
Відомий факт, що під час процесу всі можуть посваритись. Такі випадки постійні. Тому враховуйте цей нюанс, коли граєте з друзями або родиною.
Враховуючи шалений азарт, мафія являється самою доступною у світі. Не треба робити ставки за гроші, оплачувати обладнання та мати спеціальну підготовку.
Цікавий факт, але вченими доведено, що новачки спочатку понад усе полюбляють гати поганих персонажів. А люди з досвідом хочуть отримати роль шерифа. Якщо першим подобається відчуття влади, безкарність, то інші здатні отримати інтелектуальне задоволення, зіставляючи факти й обчислюючи поганців.
За останні 200 років «Мафія» офіційно признана однією з п’ятдесяти найкращих історичних й культурних ігор.
А ви вже грали у цю гру? Якщо ні, даремно! Це надзвичайно цікавий та захопливий процес! Технології сьогодні вже дійшли такого рівня, що гравці можуть об’єднатись з усього світу, не враховуючи часові пояси. Всі учасники можуть висловитися і проголосувати незалежно від часу своєї появи онлайн. Спокій та здорове мислення – це залог перемоги!