Всім відомо, що футбол – один із видів спорту, в який грають дві команди, кожна з яких складається з одинадцяти гравців зі сферичним м’ячем. На сьогодні це найпоширеніший вид спорту, мета якого забити у ворота противнику як можна більше разів м’яч за встановлений проміжок часу. Одне з найголовніших правил футболу – категорично заборонено забивати гол руками, тобто під час удару м’яча торкатися руками не можна.
В Україні футбол вважають найпопулярнішим видом спорту, який є олімпійською грою. Головний керівний орган – Українська асоціація футболу, яка набула статусу національної з 1991 року. Щороку з січня по грудень проводяться спортивні змагання і сотні тисяч вболівальників із азартом спостерігають за енергійною грою професіоналів. Щодня це розважає публіку та залучає все більше людей до спорту. Великою перевагою футболу є доступність та загальність, адже коли інші види футболу закриті, люди можуть масово робити ставки на активних футбольних подіях.
На сьогодні існує більше 20 футбольних клубів України, проте серед них можна виокремити 5 найкрутіших, які кожною своєю грою доводять, що український футбол має місце на світовій арені.
Найкращі українські футбольні клуби: ТОП 5
- 1 місце – ФК «Динамо» Київ (1927)
- 2 місце – ФК «Шахтар» Донецьк (1936)
- 3 місце – ФК «Погонь» Львів (1904)
- 4 місце – ФК «Чорноморець» Одеса (1936)
- 5 місце – ФК «Зоря» Луганськ (1923)
ФК «Динамо» Київ
Без сумніву, перше місце в рейтингу серед фанатів футболу посідає знаменитий клуб «Динамо» Київ. Є рекордсменом серед вболівальників, а також лідером за кількістю чемпіонських титулів в нашій країні. Клуб заснували в далекому 1927 році, він є одним із найстаріших клубів України. Однак за цей час він став найпопулярнішим на міжнародній арені, маючи велику кількість нагород та кубків.
Найвідоміші з них – перемога у Кубку володарів кубків та Суперкубку УЄФА, що затверджують першість збірної. Окрім цього, команда має 16 чемпіонських титулів, 13 національних кубків та 9 Суперкубків. «Динамо» посіло 16 місце в списку найкращих клубів Європи XX століття за версією IFFHS. Серед гравців з найбільшою кількістю голів треба виділити Олега Блохіна, Сергія Реброва, Андрія Ярмоленка та Андрія Шевченка.
Цей клуб є символом незламності та сили українського народу.
ФК «Шахтар» Донецьк
Друге місце посідає відомий клуб «Шахтар». 12-разовий переможець чемпіонату України заснований в 1936 році. З 2014 року, через війну на Донбасі, переїхав до столиці, але більшість матчів проводив у Львові. Раніше має назву «Стахановець». Двома кольорами «Шахтар» є помаранчевий і чорний, які роблять клуб впізнаваним серед інших збірних.
Варто зазначити, що це єдиний клуб, який протягом століття не опускався в чемпіонатах України нижче другого місця. Найвідомішими футболістами є Анатолій Тимощук, Андрій П’ятов, Георгій Судаков. Попри переїзд та несприятливі для гри умови, «Шахтар» продовжив боротися на футбольній арені, доводячи свою міцність та неймовірну силу духу, здобувши у 2009 році Кубок УЄФА.
Нині команда успішно грає в Лізі Чемпіонів.
ФК «Погонь» Львів
Український спортивний клуб із Львова, 4-разовий чемпіон Польщі з футболу та чемпіон Львова 2010 року. Після закриття у 1939 році, клуб відновлено 2009 року. Наразі це найстаріший клуб України та Польщі, заснований аж у 1904 році. «Погонь» активно дебютувала в чемпіонаті Польщі, посівши заслужене 4-те місце.
Цікавими є наступні підрахунки: футбольна команда провела 167 міжнародних матчів і здійснила 60 перемог. За кількістю нагород «Погонь» Львів є третім після «Динамо» та «Шахтаря» українським клубом. Сам клуб є унікальний тим, що має представництво в Польщі і неодноразово підтверджував свій професіоналізм на світовій арені кількість титулів та перемог.
Клуб унікальний тим, що команда в усі роки існування не обмежувалася тільки футболом. Учасники займалися і хокеєм, баскетболом та легкою атлетикою. Рекордсменом був спортсмен Міхал Матіяс, який забив 100 голів противникам. І хоча «Погонь» не входить до Прем’єр-Ліги, але за її високими показниками та результатами турнірів є великі шанси побачити клуб у лавах чемпіонату.
ФК «Чорноморець» Одеса
Четверте місце в рейтингу посідає футбольний клуб «Чорноморець», заснований 1936 року, але офіційну назву отримав тільки в 1958. Раніше називався «Динамо», «Спартак» та «Металург». Оригінальний цей клуб тим, що є одним із учасників першого чемпіонату України, і виступає там дотепер.
Найбільшим досягненням клубу за всю історію існування стало здобуття титулу срібного призера української Вищої ліги. Високим досягненням збірної є і той факт, що учасники неодноразово здобували кубок України, ставши останнім володарем Кубка Федерації футболу. Незважаючи на численні негаразди, «моряки» не здавалися та продовжували боротися за визнання. Василь Москаленко, Валерій Лобановський, Іван Гецко, Олександр Косирін – ці люди здобули найбільше визнання протягом всього існування клубу.
Цікаво, у клуба є власний Центральний стадіон «Чорноморець», який вміщує аж до 35 тисяч глядацьких місць.
ФК «Зоря» Луганськ
Відомий футбольний клуб з міста Луганська, офіційною датою заснування якого вважають 1923 рік. Однак свою теперішню назву він отримав значно пізніше. Спочатку своєї футбольної кар’єри клуб виступав під назвами «Металіст» та «Дзержинець».
Найвизначнішим досягненням збірної прийнято вважати здобуття титулу Чемпіона СРСР у 1972 році. Одразу після розпаду Радянського союзу клуб зарахували до Вищої ліги України. Команда вийшла до фіналу Кубка України. Через військові дії на сході “Зоря” змушена грати на одеському стадіоні «Чорноморець». Згідно опитування, цей футбольний клуб входить до десятки найпопулярніших команд України. Рекордсменами є Олександр Малишенко, Анатолій Куксов та Юрій Колесніков.
На сьогодні з останніх новин відомо, що у «Зорі» формується нова команда.
Попри численні титули та нагороди, український футбол знаходиться лише на початку популярності, і з кожним роком все більше буде показувати досягнення своїх команд на світових змаганнях. Наразі є багато фактів, які засвідчують, що наші збірні відомі далеко за межами України. Наприклад, футболіст Олег Блохін за підсумками 2006 року потрапив до списку 10 найкращих тренерів світу, а найбільший рекорд відвідування матчу серед українців становив аж 73950 тисяч глядачів!
Дійсно, станом на сьогодні футбол – є найкультовішим видом спорту України. Мільйони українців з азартом та надією дивляться матчі та вболівають за свої улюблені команди. Футбол – це не просто гра, а справжній феномен української культури. Його популярність продовжує зростати з кожним роком, а нові покоління все більше цікавить ця дивовижна гра. Це й не дивно, адже футбол став уособленням українського духу – спортивного азарту, активності та прагнення перемогти за будь-яку ціну.
Більше актуальної інформації про футбол читайте на нашому порталі.