Настільні ігри являються відмінною можливістю провести час цікаво та захопливе. Варіантів організувати вечір безліч, і гра в Мафію представляє собою розвагу, яка не втрачає популярності роками. З кожним разом стає все більше тих хто хоче відчути себе справжнім мафіозі.
Дивного у цьому немає нічого. Мафія являється не просто грою. Це справжнє психологічне змагання, де кожен учасник має свою роль. До того ж зарані неможливо передбачити, ким виявиться той чи інших гравець за столом. Відважний містянин чи хитромудра мафія?
Але варто зауважити, що гра у мафію здатна бути не просто захопливою. При правильному підході до організації, на цьому є можливість непогано заробити. Яким чином це можливо? Що потрібно знати про максимально ефективну організацію коли йдеться про гру у мафію? Розглянемо з деталями, щоб не припуститися помилок так отримати саме такий результат, до якого прагнете.
Головні правила гри у Мафію
Неможливо правильно організувати гру, якщо не притримуватися правил. Для того, щоб виконати правила, їх потрібно знати. Правила гри у Мафію полягають у наступних нюансах:
- Потрібно зібрати команду, в якій буде, як мінімум, шість осіб. Тобто чим більше, тим краще. Кожен гравець таємне отримує картку з відведеною йому роллю. Роль може випасти на мафіозі, на містянина, комісара, лікаря;
- Головною метою мирних жителів (містян) являється знайти учасників мафії. Мафія повинна залишитися останньою серед тих, хто вижив;
- Сам ігровий процес потрібно поділити на дві фази. Це день та ніч. У нічний час мафія починає вбивати. Далі комісар повинен перевірити гравців, чи не належать вони до категорії мафії. Коли настає день, обговорюються події, під час яких голосують за те, щоб когось із гравців виключити з гри.
Тут все залежить від того, наскільки вгадали. Вигнання може наздогнати мафіозі, але виключити також є ризик мирного жителя. Все це дозволяє проявити себе у сфері психології, коли доводиться розпізнавати людей за їх поведінкою та рухами. Та навіть поглядами, які гравці кидають одне на одного.
Більше інформації та правила гри читайте у статті “Правила гри у мафію.“
Як організувати незабутній вечір
То як правильно організувати гру у Мафію? Звісно, завжди можна просто покликати людей, посадити за стіл та розпочати гру. Проте якщо налаштовані зробити вечір незабутнім, заробити на грі, тоді потрібно проявити більше старань. У даному плані є можливість скористатися загальними порадами:
- Перше, про що варто подбати, так це атмосфера. Створіть правильну атмосферу. Непогано використати тематичну музику. Якщо прагнете заробляти, тоді доведеться подбати не тільки про музику, але і про відповідні костюми. Гравці з радістю будуть вдягатися в образ мафіозі і готові будуть за це заплатити;
- Не забудьте про наявність смаколиків та напоїв. Це можуть бути легкі закуски, щоб гравці мали змогу перекусити під час того, як обговорюють ситуацію;
- Завжди можна спробувати різноманітні варіації гри. Цікаво додати нові ролі, яких раніше не було, правила, щоб урізноманітнити сюжет;
- Після гри варто обговорити те, що сталося. Зробити такий собі «розбір польотів». Прекрасна можливість обсудити ті моменти та рішення, що стали найцікавішими. Дозволити висловитися самим гравцям, що ті поділилися думками та враженнями.
Гра у Мафію являється чудовим способом провести вечір разом із друзями та рідними. Разом з тим, це нагода познайомитися з тими, кого бачиш вперше. Захоплюючі моменти, інтрига та сміх гарантовані. Коли учасники грають у мафію, тоді нудно точно не буде. Але знову таки, важливо підійти до організації гри з відповідальністю, продумавши все до деталей. Багато хто бачив як грають у цю розвагу. Збоку здається, що все просто та доступно.
Проте не все так просто у тих випадках, коли хочете не просто влаштувати цікавий вечір. Наразі говоримо про те, як заробити на грі у мафію. Крім того, що повинно бути весело та цікаво, організатори зобов’язані бути у курсі тонкощів гри.
У чому полягають тонкощі проведення вечора у колі мафіозі?
Як вже було зазначено, гра у Мафію, насамперед, то психологічна розвага. Складно перебувати у розслабленому стані, коли доводиться доводити, що ти не має відношення до криміналу. Щоб дізнатися більше про гру, можна виділити наступні аспекти:
- Азартна розвага являється психологічною. Процес вимагає не тільки вміння мислити логічне, важливо ще вміти читати людей. Ніколи не знаєш, хто твій суперник. Важливо брати до уваги міміку, жести гравців, інтонацію;
- Стратегія проведення гри. Граючи, важливо не привертати до своєї персони зайвої уваги. Не варто проявляти надмірну агресивність під час обговорень. Але і занадто тихими краще не бути, бо на користь це не піде. Дана стратегія підходить, якщо випала роль мафіозі;
- Якщо випала роль мирного жителя чи містянина, тоді головна ціль полягає у тому, щоб зібрати максимальну кількість інформації, правильно при тому інтерпретуючи. Висновки та звинувачення не потрібно видавати поспіхом, бо це тільки нашкодить;
- Роль комісара не менш складна, ніж ролі мафіозі та містян. Комісару особливо сильно потрібна обережність, не можна викривати власну роль зарано. Але перевірки потрібно використовувати з ефективністю.
Яка з цих ролей найбільш цікава? Тут сказати точно неможливо. Ким би не довелося бути, гарантовані яскраві враження та позитивні емоції. До того ж гра не забороняє імпровізувати, вносячи у гру щось нове. Завжди можна додавати ролі, такі як «Лікар». Його роль полягає у тому, щоб рятувати гравця, коли настає ніч. Ще цікавою являється роль «Повії» чи то «Коханки». Особливість даної ролі у тому, що ідентичність мафіозі відома.
Наскільки можливо заробити на грі у Мафію?
Говорячи про заробіток на грі, то це цілком можливо. Головне організувати все цікаво та продумане, щоб люди готові були платити за подібне проведення часу. Підібрати місце, де люди проведуть час за розвагою. Забезпечивши костюми, легкі напої та закуски, гарантоване знайдуться ті, хто забажає поринути у неймовірну атмосферу кримінального міста. В якому ніколи не знаєш, хто перед тобою – мафіозі чи мирний житель, що потребує захисту з боку закону.