Доміно – це дуже розумна, весела, а головне проста гра. Навіть той, хто ніколи не грав дуже швидко її розуміє та адаптується. Для того, щоб знати як рахуються очки у доміно потрібно розуміти правила та різновиди гри. Є декілька варіантів. Наприклад класична гра, або командна на команду чи «козел». В різних видах гри рахують бали по різному, а також визначають того, хто програв.
Спочатку береться папір та записують імена гравців. Раунди закінчуються, коли хтось один, або команда набере понад 100 очків.
У грі всього 28 кісток, загальна кількість точок на яких складає 168 штук. Кожна кість поділена на дві частини та містить цифру від 0 до 6.
Дізнаємось як рахуються бали у класичній грі
Одразу можуть грати четверо осіб. Кожен отримує по сім кісток. Починає першим ходити, у кого дубль 1/1 або найменший, якщо гравця два чи три, тоді з’являється «базар», куди ходять гравці при відсутності необхідного каменю. Задача гравців скинути якомога більше балів за гру, а коли в одного всі кісті закінчується й гра завершується. А тепер, як вирішити хто виграв у доміно?
Всі члени команди рахують кількість балів на фішках, які в них залишились та грають стільки раундів, коли хтось набере понад 100. Ця людина програла.
Такий же самий підрахунок йде, коли грають командою два на два. Але є один нюанс. Коли у вас на руках після закінчення одна кістка «дубль нулі» (пуста фішка) записується 25 бали у загальний підрахунок, тому позбутись її треба найшвидше, навіть при наявності великої кількості пустушок.
Визначаємо переможця у «Козла»
Всім відома та потішна назва гри, але підрахунок очків в доміно тут набагато цікавіший. Грають також або чотири, два чи три гравці кожний за себе або два на два.
У такому випадку записують бали тільки тоді, коли гравець набирає понад 13 очок. Якщо менше, то їх просто запам’ятовують (краще звісно десь записати окремо на листочку). А ось коли сума буде 13 або більше, ці бали додаються до загальних. Якщо на руках гравця залишається один єдиний камінь 0:0 — йому йде запис 25 очок, а коли залишилась остання кістка 6:6 — 50 очок. Грають також поки хтось не досягне відмітки понад 100.
В обох цих варіантах можна зробити «рибу» Це коли кістки закривають з обох сторін однією цифрою. Та чим скоріше настане цей момент, тим гірше для гравців у підрахунку, адже фішок залишається багато, й бали суттєво збільшуються.
Тепер ви знаєте як закінчується гра в доміно, але багато гравців рахують не на свою користь! Після того, як один гравець позбувся всіх кісток, інші нараховують собі стільки очок, скільки у них залишилося на кістках. Тому всі практично одразу намагаються позбутись дублів з шістками та п’ятірками.
Не забувайте ще одну фішку. Бали гравцям нараховуються в процесі гри. Так, той, хто заходить з дубля отримує два очки. Крім того, гравець отримує два очки кожен раз, коли викладений ним камінь по числу очок на вільній половині збігається з вільною половиною на іншому кінці викладки. Дублі завжди розташовуються поперек основної викладки.
А як вирішити хто виграв у доміно та яке місце зайняв у списку? Дуже просто, треба просто підбити результати всіх записів.
Більше актуальної інформації про правила гри в доміно читайте на нашому порталі.