Таку гру, як доміно, мабуть, знають всі! Одразу пригадуються сцени з фільмів (чи навіть із життя) як у дворі сидять поважні гравці та стукають невеликими квадратиками. Але гра являється не тільки посиденьками у дворі. Це серйозна та відповідальна гра, яка потребує дотримання правил та певного рівня знань.
Доміно представляє собою цілий вид настільних ігор, розрахованих на двох-чотирьох гравців. Для того, щоб грати, використовуються фігурки, що мають особливу розмітку. Це найпопулярніша з усіх ігор, також саме доміно становить основу для інших ігор подібного виду. Варто розглянути, як саме грати у дану гру, щоб отримувати не тільки задоволення від процесу, але і можливість вигравати. Чудова розвага, яка допоможе цікаво провести час, дізнатися багато чого нового про дану азартну сферу для людей різного віку.
З чого починати?
Недосвідченим гравцям може здатися, що правила десь складні та незрозумілі. Трохи попрактикувавшись, вийде зрозуміти, що нічого особливого тут немає. Збираючись пограти у доміно, почати потрібно з наступного:
- Вибрати комплект для процесу. У стандартному наборі міститься 28 прямокутників, що мають кількість точок від нуля до шести. Знаходяться на обох кінцях з лицьових боків. Не зворотній стороні будь-які відмітки відсутні. Існують також набори з наявністю номерів від 0 до 12 чи навіть до 18. Принципи гри такі самі, це не залежить від номерів. Проте наразі розглянемо стандартний набір, що мають номери від 0 до 6;
- Далі доведеться вибрати місце для гри. Щоб почати грати у доміно, потрібно знайти велику та рівну поверхню. Найкращим вибором стане розташуватися за великим столом. У процесі гри, регулярно виникає легкий шум, бо квадратики клацають. Це також важливо враховувати коли вибираєте місце для гри. Бажано, щоб гра нікого із сторонніх не турбувала;
- Гравцям перед початком потрібно перемішати те, що перед ними. Квадратики перевернути лицьовим боком донизу. Далі пересувати руками, але не перевертати. Після того, як перемішали, варто відсунути плитки у сторону, щоб прибрати з ігрового поля. Такі перемішані модельки прийнято називати ринком.
Все це дозволяє підготуватися до гри, зробити так, щоб процес виявився максимально зручним і ніщо не відволікало. Після того, як все готово настає час розглянути правила гри, за якими і буде вестися знаменита партія.
Особливості процесу гри у доміно
У доміно, як і у будь-якій справі, важлива практика. Тільки повторюючи спроби гри, можна набути рівня професіоналу чи хоча б просто навчитися грати добре. Покрокова інструкція гри полягає у наступних нюансах:
- Кожен гравець набирає початкові фішки. З ринку потрібно узяти сім плиток, поставити їх так, щоб суперник не міг побачити лицьову сторону;
- Визначається порядок гри. Для цього є кілька способів. Вибирайте такий, що найбільш зручний як для вас, так і для партнерів. Серед найбільш популярних можна назвати наступні;
- Учасник бере з базару одну додаткову плитку. Той гравець, що взяв модель де загальна кількість крапок більша, починає ходити першим;
- Обидва гравця дивляться на свої плитки. Першим починає ходити той, у кого поверхня має більшу кількість чисел;
- Гравці можуть показати дубль, тобто плитку, що має одне число на двох сторонах. І першим починає ходити той, хто має більший дубль;
- Можна просто кинути монетку і таким чином вирішити, хто ходитиме перший.
За правилами, прийнято починати з дубля, якщо це можливо. Проте, якщо дубля немає, тоді можна скористатися будь-якою плиткою на вибір. Як розташована фігурка, значення не має.
Потрібно додавати плитки по черзі
Той, хто грає повинен використовувати ті варіанти, які є у наявності. Додавати їх до вузького кінця плитки, що лежить перша. Додавати плитку можна у тому випадку, якщо число на одному з кінців здатне збігатися з числом на кінці складеної конструкції. Тобто, якщо перша 4-4, тоді додати можна тільки платку з 4 розташовану на одному кінці. Мають прикладатися таким чином, щоб кінці стикалися з однаковими номерами.
- Дрібничка, яка прикладається до кінця, сама стає кінцевою;
- Гра може мати більше двох кінців. Які також стають кінцями ланцюга плиток;
- Якщо немає можливості прикласти хід до одного з кінців, тоді хід втрачається;
- Викладаючи дубль, тоді можна (але це не являється вимогою) викладати у перпендикулярному порядку до того, що лежить попереду. Неважливо, як розташовується дубль, до нього додається тільки одна плитка;
- У тих випадках, коли місця не вистачає, тоді прикласти плитку можна до попередньої сторони і «повернути». Стратегічної цінності такий маневр немає, але економить місце.
В залежності від того, скільки продовжується раунд, настає момент завершувати процес та підраховувати бали.
Процес завершення раунду та підрахунок балів
Кожна гра проводиться для того, щоб вигравати. Виграє той, хто перший зіграє свої сім плиток, отримає стільки балів, які будуть дорівнювати сумі всіх крапок на плитках суперника, які у нього залишилися.
У тому випадку, коли жоден з гравців не зумів закінчити, тоді обидва суперника повинні відкрити свої можливості, підрахувати скільки отримали балів. Виграє той гравець, в якого сума виявиться меншою. По сумі виграшу, то тут загальна цифра повинна дорівнювати різниці сум учасників. Коли ніхто не перемагає, тоді перемогу отримує той, хто має плитку з самим меншим значенням.
Гра доходить до кінця коли певна кількість балів досягається. Зазвичай, це сто балів чи двісті.
Рекомендації щодо гри у доміно
Для того, щоб гра стала ще більш захоплюючою, можна спробувати наступні прості варіанти:
- Маггінс – бали нараховуються, коли на вільних половинках сума дорівнює цифрі 5. За кожну п’ятірку учасник отримує стільки ж балів;
- Дро – гравець, не маючи чим ходити, може витягнути випадковий варіант з ринку.
Існують інші різновиди, які завжди можна знайти в інтернеті чи у спеціалізованих книгах. Доміно – це соціальна гра, яка передбачає наявність компанії.
Все про доміно та його історію спеціально для вас від azart-games.