Сьогодні важко здивувати досвідченого користувача будь-якими ноу-хао у сфері ігор (особливо після метавсесвітів). Але, напрочуд, особливою популярністю почали користуватися інкрементальні ігри — клікери. І не прості “тапалки”, а ті, що дають можливість заробляти криптовалюти без копійки вкладень, тобто, використовуючи пасивний дохід.
Ці ігри здобули стійку тенденцію зростання, поповнюючи свої ряди вже не кількома тисячами, а мільйонами користувачів. То в чому суть такої тапалки та такого хайпа загалом? Невже дохід реально заслуговує на увагу? Крім проектів, що вже вийшли, а також тих, які на стадії завершення, згадаємо ще про один перспективний на сьогодні проект – «Timer Community». У телеграмі каналі https://t.me/Timer_community ви можете дізнатися багато подробиць, а ми перейдемо до основного.
Крипто-клікери: що це і з чим їх “їдять”
Достатньо звернутися до всезнаючої Вікіпедії, і вже буде отримано узагальнюючу відповідь, що інкрементальна гра, вона ж клікер, є комп’ютерною, і весь її ігровий процес побудований на діях настільки простих, що вони доступні будь-кому: треба лиш багаторазово натискати на екран. Саме за цю “тяжку працю” і нараховується крипта. Якщо користувач вирішить, що і це “пекельна праця”, то можна зробити апгрейд, але зазвичай платний, після чого все відбуватиметься в автоматичному режимі.
Всі такі ігри відносяться до проектів GameFi, зокрема до Play-to-Earn (P2E), які стали дуже популярні в крипто-просторі. У них навіть є своя категорія – Tap2Earn (Tap-to-Earn). Напевно, не зайвим буде сказати, що цей сегмент крипто-індустрії на 2024 зібрав токенів на суму в 7,9 мільярда доларів і не думає припиняти своє зростання.
Основна армія шанувальників – це підлітки, які хочуть “відтягнутися”, але при цьому підзаробити. Але й доросле покоління намагається від нього не відставати, пізнаючи ігри та все, що пропонує цей світ.
Як виглядає процес, вже зрозуміло, ну а до особливостей можна віднести:
- простоту геймплей. Як правило, він дуже простий і зрозумілий буде навіть вашій бабусі. Береш і багаторазово “тапаєш” на екран або кнопку, чи виконуєш прості завдання;
- систему апгрейду. Існують етапи, що дозволяють покращити процес та можливість придбання бустів, для покращення фарма поінтів. Найчастіше для принесення користі блокчейну та спільноті це невеликі транзакції;
- повна автоматизація. Як вже говорилося, у багатьох крипто-клікерів передбачена функція, що дозволяє повністю автоматизувати процес отримання поінтів, які потім, можливо, стануть криптовалютою.
А ще гравці можуть взаємодіяти між собою у сквадах, змагаючись при цьому, що дуже позначається на проектах.
Найкращі крипто-клікерні ігри
Які з цих “тапалок” користуються найбільшою популярністю і чому? Давайте розбиратися:
- Notcoin
Найбільший і найперший проект з початку цього року. На піку користувальницька база на стадії майнінгу сягала – 35 мільйонів осіб. Цей проект задав тренд, дав дорогу новим командам і показав переваги міні-апс у телеграм наочним способом. Зараз у проекті друга фаза, де можна стікати монети і отримувати за це нагороди в токенах проекту, а починалося все зі звичайної тапалки: просто натискай, зроби пару завдань — отримай очки, які як заявляли, можливо стануть токенами в мережі TONа.
- Hamster Kombat
Це симулятор генерального директора криптобіржі. Будучи СЕО, необхідно виконувати всі його обов’язки, що включають укладання угод, лістинги токенів і все, що він має робити. Заробивши на рекламі, хамстер роздав дроп з вестингом, що досить засмутило багатьох “хом’яків”, хоча можливо і просто хом’яків… На піку до лістингу, налічував 250 мільйонів користувачів, частина з яких була заблокована за використання скриптів та накрутку ботів.
- Blum
Майбутня криптобіржа з елементами СЕХ, але по суті буде DEX з можливістю торгувати будь-якими криптовалютними активами всередині їх продукту, не використовуючи свапалки, мости і т.п. Наразі проект у розробці, користувачі можуть збирати поінти, які в майбутньому стануть токеном проекту. За чутками конвертація поінтів у токени буде 1 до 3. Проект налічує понад 50 мільйонів користувачів.
- Dogs
Картинка собаки для благодійності із часів ВК, намальована Дуровим. Проект збирається займатися токенізацією стікерів та відправляти гроші на благодійність, підтримуючи собак. Запустилися дуже швидко, приблизно за 1,5 місяці. Користувачі могли заробляти очки, виконуючи прості завдання. Наразі DOGS торгується на тир 1 біржах.
Яка роль Timer Сommunity?
Механіка збору поінтів як у блумі, а також доданий бот автофармінгу https://t.me/Timer_community_bot – кролик. Є завдання, є реферальна частина. Але для чого і про що ця програма?
Якщо у Notcoin було – “Можливо нічого”, Hamster – гра, Blum – біржа, а Dogs про благодійність, то Таймер – йде у бік зеленого додатка для того, щоб люди більше стежили за своїм часом і відповідальніше ставилися до свого життя. За дослідженнями сучасна людина проводить в інтернеті 11 годин на добу (6 з яких у соціальних мережах) і цей час з кожним днем зростає. Так як у тапалках люди витрачають багато часу, ця аудиторія є справді цільовою.
Основне, що можна побачити при старті – вибір дати народження та дати до якої користувач хотів би дожити. Після чого виводиться таймер у годиннику, який наочно показує швидкоплинність і кінцівку життя. Зараз додаток не володіє всім функціоналом, в ньому лише частина того, що чекає на користувачів у майбутньому, від корисних чекінів і нагадувань до офлайн ігор з іншими користувачами. Все це для того, щоб годинник частіше був перед очима і люди не марнували своє життя.
Висновок
Ще є досить багато крипто-клікерних ігор, популярних і не дуже, або які знаходяться тільки на шляху до визнання, але мають великий потенціал. Головне, що тепер ви зможете мати уявлення, що це таке і які вони можуть відкрити перед вами можливості. І що не менш важливо – навіть отримати заробіток на тапалках. Успіхів!