Напевно, кожен із вас, хоча б раз у житті, дивився фільми про розбійників-піратів та морських вовків. Пірати – досить неоднозначні персонажі. У деяких людей їх образ асоціюється з пригодами та свободою, але для більшості вони є зухвалими злочинцями та варварами. Їм ніхто не указ, вони постійно набігали на кораблі та захоплювали нові землі, золото, скарби, коштовності. В деяких фільмах можна побачити, як пірати відпочивають та розважаються у вільний час. В основному це танці, музика, розіграші та розваги, але особливо вони любили азартні та настільні ігри. Пропонуємо до вашої уваги перелік найбільш популярних ігрових розваг піратів, які існують і сьогодні та можуть здаватись багатьом цікавими.
Перудо
Перудо – класична піратська гра, також відома як качо, качіто та дудо. Розвага родом з Перу, далі була поширена серед країн Латинської Америки. Велику популярність гра набула саме після виходу на екрани другої частини фільму «Пірати Карибського моря». Приваблює людей простими правилами та легкістю в освоєнні. Механічно схожа на гру покер, але замість карт – кості. Розрахована на компанію від 2 до 10 осіб. Кожен гравець отримував по 5 гральних кубиків. Учасники кидали кубики по черзі або одночасно, і накривали чашкою, щоб опоненти не могли бачити результат. Потім намагалися вгадати кількість кісток у суперників, їх значення, оголошували ставки та порівнювали результати. Якщо хтось сумнівався в чесності заявки опонента і вигукував «не вірю», то всі розкривали кубики на столі і починався підрахунок. Якщо підозрюваний у брехні дійсно збрехав, він втрачав частину своїх кубиків. Але якщо підозра не підтвердилась, кубика позбавлявся не повіривший учасник. Основна ціль перудо – залишитися з гральними кубиками і в кінці гри отримати те, на що була зроблена ставка. Варто зауважити, что пірати грали в перудо як зі ставками, так і на інтерес, ром, золото, коштовності.
Брег
Брег – одна з найдавніших ігор, яка вважається прабатьком покеру. В епоху піратства ця розвага мала великий попит саме серед англійських моряків. Гра брег дозволяла не тільки розважитись, а й давала можливість випробувати свою вдачу, відчути азарт та прокачати навички у блефі. В грі могли брати участь від 2 до 5 осіб, інколи більше. Для гри використовувалась стандартна колода із 52 карт. Кожному учаснику видавали по 3 картки. Гра складається з кількох раундів ставок, у кожному з яких гравці могли підвищувати ставку чи зрівнювати чи скидати карти. Ставки робили на гроші, коштовності, трофеї і навіть особисті речі. Деякі гравці успішно використали блеф. Вони могли зробити вигляд, що мають сильну комбінацію, щоб іншим учасникам довелося скинути карти. Перемагав той, кому вдалося зібрати найкращі комбінації карт.
Двадцять одне очко
Не менш цікава гра, яка була популярна не лише серед піратів, а й серед інших мандрівників та моряків. Грають однією кісткою. Кількість гравців не обмежена. Суть гри проста: кожен із учасників по черзі кидає кістку довільну кількість разів. Перемагає та забирає банк учасник, який набрав 21 очко або максимально близьку до цієї цифри кількість очок. Але якщо сума перевищить 21, гравець програє та виходить із гри. Якщо максимальну кількість очок отримають двоє учасників, то банк ділиться порівну.
Крепс
Ще одна захоплююча та азартна гра в кістки, яка дозволяє випробувати гострі відчуття. Тут все залежить від випадковості, результати непередбачувані. Правила гри прості та зрозумілі. Ставки робилися один проти одного або проти ігрового банку. Основна ціль – правильно передбачити результат кидка кісток. Гра починалася з етапу come-out roll, тобто з першого кидка. Один із учасників ставав «стрільцем» і кидав кістки, а решта ставили на результат першого кидка. Якщо сумарна сума очок на кістках становила 7 або 11, стрілець перемагав і далі мав змогу кинути кубики повторно. Якщо випадало 2, 3 чи 12 очок, «стрілок» програвав і кидати кубики починав вже інший учасник. Якщо випадала будь-яка інша суми очок (4, 5, 6, 8, 9 або 10), ця сума ставала «точкою» (point), і починався наступний ігровий етап. В цей час «стрілець» продовжував кидати кістки. Якщо випадала «точка» – він перемагав, але якщо кубики показували число 7 – зазнавав поразки. Після кожного виграшу чи програшу починався новий етап come-out roll, і всі перелічені етапи знову повторювалися.
Пірати та азартні ігри
Безперечно, веселощі та азартні ігрові розваги були невід’ємною частиною життя на піратському судні. Азартні ігри допомагали піратам відволіктися від проблем, розслабитися та просто розбавити рутину під час тривалих та одноманітних подорожей. Ці ігрові розваги допомагали задовольнити азартні потреби, підтримували бойовий дух та мотивацію, які так необхідні піратам в їхніх небезпечних пригодах. Спробувати зіграти хоча б в один із перерахованих варіантів ігор ввечері з друзями точно не буде зайвим.
А в що грали козаки? Пропонуємо дізнатися разом з azart-games про “Азартні ігри за часів козацтва“.